MOMS Archive

Pse patjetër duhet të përdorni vitaminë C dhe cila është forma e duhur?

Vitamina C është shumë e rëndësishme për mbrojtjen e organizmit, pasi ndikon në rritjen e prodhimit të qelizave të bardha dhe nivelin e duhur të interferonit (proteinë që luan një rol të rëndësishëm në

Shenjat që tregojnë se kemi konsumuar shumë vitaminë C

Vitamina C ndihmon trupin tuaj të thithë hekurin dhe është e rëndësishme të përfshihet në dietën tuaj. Mungesa e saj mund të ketë efekte negative në shëndetin tuaj, por edhe marrja e tepërt e

Ishujt më të mirë europianë për muaj mjalti

Ishujt tërheqës në Europë ofrojnë një përvojë romantike për një muaj mjalti argëtues, pasi ata përmbajnë gjelbërim dhe plazhe. Më poshtë do të gjeni ishujt më të mirë europianë për muaj mjalti: Santorini Santorini

Dy kura natyrale për uljen e kolesterolit pa përdorur ilaçe

Kur bëhet fjalë për kolesterolin, është e rëndësishme të mbani në mend se ekzistojnë dy lloje: HDL, i cili njihet si kolesteroli “i mirë” dhe LDL, që njihet si kolesteroli “i keq”. Sipas shkencëtarëve

Rama: Nuk janë të mira shenjat për Ballkanin Perëndimor

“Zhvillimet në Maqedoninë e Veriut dhe kriza në Bosnjë dhe Hercegovinë nuk janë shenja të mira për Ballkanin Perëndimor”, deklaroi kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një intervistë për gazetën “TA NEA”, me gazetaren

Lampard një hap larg rikthimit në Premierligë

Sipas TodoFichajes, Frank Lampard do të ishte shumë afër rikthimit në Premierligë konkretisht te Norwich City. Kanarinët shkarkuan Daniel Farke pavarësisht se arritën një fitore si mysafir kundër Brentford në ditën e fundit dhe

Çështja “Xhaka”, Reja: Ai thotë gënjeshtra, po tallet me të gjithë ne

Edhe në këtë konferencë për shtyp trajnerit, Edi Reja iu përmend çështja “Xhaka”. Mesfushori i Baselit ka krijuar një situatë të pazakontë në Kombëtare pasi fjalët e tij dhe të teknikut italian bien në

Xavi zbulon mesazhin që pranoi nga Messi derisa arriti marrëveshjen me Barcelonën

Xavi Hernandez është prezantuar sot (e hënë) te Barcelona, duke e zëvendësuar kështu Ronald Koemanin e shkarkuar. Spanjolli bëhet trajner i skuadrës katalunase në një kohë kur kriza financiare i ka kapluar dhe prurjet

Duket si fëmijë i vogël po nuk do e besoni dot se sa vjeç është në të vërtetë, vuan nga një sëmundje e ligë që s’e lë të rritet

Hasbulla Magomedov ka çm endur internetin që kur videot e tij pushtuan TikTok-un gjatë javëve të fundit, por ka shumë njerëz që ende nuk e njohin rusin e etiketuar ‘Mini Khabib’. Një nga pyetjet

Ja çfarë bëri Ambasada Amerikane në Kosovë për Joe Bidenin

Shtepia e Bardhe permes nje komunikate ka thene se do t’i fu.se ne listen e zeze te gjithe zyrtaret e Ballkanit qe nuk i respektojne marre veshjet e cekura ne komunikate. Presi denti i