“10 gënjeshtra që ne shqiptarët i besojmë dhe i trashëgojmë brez pas brezi!”

“Fallacy është një fjalë që anglezët e përdorin kur një argument apo bindje është mbështetur mbi një fallsitet/të pavërtetë.. Për shembull: deri në vitin 1990 në Shqipëri kishte plot njerëz që jo vetëm e

Vajza e dëshmorit me interpretim emocional në Ditën e Çlirimit për ish-udhëheqësit e UÇK-së

Për “Ditën e Çlirimit” – 12 Qershorin, vajza e dëshmorit Hysen Zogjani, Arbnore Zogjani, e cila i ka kënduar UÇK-së edhe në të kaluarën, ka lansuar si “Cover” një përpunim dhe interpretim me kitare

Situata alarmante me pandeminë, Blerta Deliu-Kodra: Kuvendi i Kosovës duhet të ndërprejë pushimin dhe t’i kthehet punës

Blerta DeliuDeputetja e Kuvendit të Kosovës, Blerta Deliu, ka kritikuar Qeverinë për mungesë të përgjegjësisë ndaj situatës alarmante me pandeminë.Sipas saj, Kuvendi i Kosovës, duhet të ndërprejë pushimin dhe t’i kthehet urgjentisht punës për

Chelsea me 10 lojtarë i nxjerr barazim Liverpoolit

Chelsea e ka arritur një pikë mjaft të rëndësishme në udhëtim ndaj Liverpoolit, në kuadër të javës së tretë në Premierligë. “Blues” me 10 lojtarë arritën të barazojnë ndaj Liverpoolit në “Anfield”. Ishte Kai

Lushtaku bën ankesë në Supreme, thotë se pushteti i Kurtit është i njëjtë me atë të Millosheviqit

Ish-kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtaku i është pamundësuar kandidimi për kryetar të Skenderajt. Kjo për shkak se Gjykata Supreme e Kosovës ia ka vërtetuar dënimin për arratisjen nga “Burgu i Dubravës” ish-nënkryetarit të PDK-së.

Fuqia e lëngut të kumbullës për shëndetin e stomakut

Lëngu i kumbullave të thata ka bërë për vete shumë njerëz në botë falë aftësisë që ka për të zgjidhur problemin e mundimshëm të konstipacionit. Ky lëng ngjyrë vjollcë është i pasur me antioksidantë

Brunswick Stew

Instant pot is one of our most popular tools to cook with. The cook time is absolutely amazing. Pressure cookers are the way to go if you’re looking to cook something quick and have

Zucchini Nachos

Today we’ve got a pretty awesome recipe called “Zucchini Nachos”. It’s a healthy alternative to regular nachos. This recipe takes about an hour to make and serves 6. It is a little over 300

Grandma’s Chicken Noodle Soup

Flu season is here and in strong effect. We’ve decided to scour the web for the best and tastiest chicken noodle soups. We came across a strong candidate in “Grandma’s Chicken Noodle Soup”. This

Chinese Pepper Steak

Chinese Pepper Steak is one our favorite recipes to consume. Not only is it super tasty, but it only takes 30 minutes to make. This specific recipe serves 4 and is just a little